2017 - Ringridning

Søg
Gå til indhold

Hoved menu:

2017

Ringridning > Resultater
RINGRIDNING GRÅSTEN 15./16. JULI 2017
Resultat lørdag 15. juli 2017

Konge Oliver Schulz, Gredstedbro
Kronprins Gitte Kjeldstrøm, Toftlund
Prins Tina Nielsen, Augustenborg
Resultat Søndag 16. Juli 2017

Konge Carina Jessen, Frørup
Kronprins Anette Bonnichsen, Skærbæk
Prins Torben Kaufmann, Vollerup
Aldersgruppe: op til 10 år 
Navn                       Bopæl            Ringe   Placering 
Caroline Kolmos       Nordborg         40             
Line Olesen             Rangstrup        37             2 
Mads Olesen            Søgaard          20             3 
Laura Jessen            Holm              20             4 
Selma Ludvigsen       Gråsten          14             5 
Lærke Pankoke          Ulkebøl          14             6 
Karoline Bang           Gråsten           11            7 
Sasja L. Vestergård  Gråsten            7             8 
Thea Hansen             Fiskebæk        7             9 
Stine Nissen              Rinkenæs        7            10 
Jeppe Hartmann         Blans              6            11 
Sofia Beyer                Kliplev            6            12 
Melody Nielsen           Vissenbjerg     5           13 
Mikkel H. Sørensen     Rinkenæs        4           14 
Lasse Wind                Lintrup            3           15  
Aldersgruppe: 11-14 år 
Navn                              Bopæl                Ringe        Placering 
SvendAage Kjeldstrøm     Toftlund               48               1 
Jonas Olesen                   Rangstrup            46               2 
Freja Dall                        Kær                     43               3 
Lea Schulz                      Gredstedbro         42               4 
Sofie Petersen                 Gl.Skovbøl           41               5 
Maja Pabst                      Iller                    38               6 
Malene Nielsen                Augustenborg      37               7 
Christian M. Brink             Toftlund              36               8 
Jakob Petersen                Gl.Skovbøl            36               9
Thomas M. Brink              Toftlund              35              10 
Rikke Warnecke                Tørsbøl              34              11 
Maria Marcussen               Blans                 34              12 
Nicki Petersen                   Hjolderup           34              13 
Mia Lauritzen                    Bodum               34              14 
Julie Marcussen                Blans                  34              15 
Cille S. Espersen               Dybbøl                33             16
Fenja Petersen                 Stevning             30              17 
Lea Winther                      Broager             28               18 
Nadja Thomsen                Tørsbøl               26              19 
Emily Andresen                 Broager              25              20 
Celina Petersen                Stevning             19               21 
Liv Kastrup                       Sønderborg         16              22 
Therese Bredgaard            Dybbøl               15              23 
Rie Nissen                        Rinkenæs            12              24 
Signe Christiansen             Dybbøl               11              25 
Karen Lausten                   Gråsten              10              26 
Caroline Faber                   Frederiksberg      6              27 
Emma Hansen Terp            Padborg              3              28   
   Aldersgruppe: 15-19 år Navn Bopæl Ringe Placering Jette Kjeldstrøm Toftlund 48 1 Claus Jacob Hissel Tumbøl 48 2 Oliver Schulz Gredstedbro 48 3 Morten Frank Andresen Skelde 48 4 Mads Peter Hissel Tumbøl 47 5 Nina Broders Hoptrup 47 6 Kristina A. Jessen Holm 46 7 Line Schultz Gredstedbro 45 8 Julie Marie Hissel Tumbøl 45 9 Louise Struckmann Stenderup 44 10 Mike Pelle Perbøl 42 11 Sabrina Loeck Sønderborg 39 12 Maria Grau Lundsø 39 13 Katja Lock Aabenraa 39 14 Emile Nissen Tandslet 37 15 Alberte Lock Aabenraa 37 16 Line Dreier Egernsund 35 17 Freja Bromann Vollerup 33 18 Julie Gubbertsen Broager 32 19 Cecilie Christensen Aabenraa 32 20 Jasmin Loeck Skelde 27 21 Michael Steg Tråsbøl 25 22 Renate Andersen Borg 24 23 Simone Jakobsen Søgaard 23 24 Julie Matzen Rødekro 15 25 Karen Krogh Varnæs 8 26 Kristine Berg Hansen Gråsten 5 27   
   Aldersgruppe: 20-24 år Navn Bopæl Ringe Placering Anette Bonnichsen Skærbæk 48 Kronprins Gitte Kjeldstrøm Toftlund 48 1 Malene Jensen Ribe 47 2 Jesper Kohls Sønderborg 47 3 Lasse Thomsen Kliplev 47 4 Thomas Thomsen V. Sottrup 47 5 Christine S.Beyer Kværs 44 6 Jacob D. Callesen Aalborg 42 7 Jacob Høj Nordborg 42 8 Tenna Thomsen Ullerup 42 9 Pernille Holm Uge 40 10 Line G. Jessen Feldsted 40 11 Malene Byllemos Himmark 33 12 Tobias Haarnagel Ø. Sottrup 33 13 Mette Greve Rødekro 19 14 Didde Christensen Aabenraa 18 15   
   Aldersgruppe: 25-29 år Navn Bopæl Ringe Placering Carina Jessen Frørup 48 Konge Louise Brodersen Gråsten 48 1 Christina Zachariassen Ulkebøl 47 2 Henriette Juhl Kollund 43 3 Jeppe Frellesen Karlslunde 42 4 Julie Bonde Korning Sønderborg 42 5 Susanne Lang Aalborg 33 6 Stina Schrøder Ravsted 28 7 Mads Overgaard Visby 17 8 Sarah Corydon Nordborg 2 9   
   Aldersgruppe: 30-34 år Navn Bopæl Ringe Placering Alice Andresen Nybøl 47 1 Søren Overgaard Smøl 42 2 Helle Hansen Bøjskov 40 3 Michael Haarnagel Ullerup 36 4 Ida Brodersen Hokkerup 33 5 Christina Gaba Augustenborg 32 6 Marianne Lang Harrislee 30 7 Pia Markussen Gråsten 30 8 Mie M. Hartmann Rufas 30 9 Nicole H. Sørensen Rinkenæs 29 10 Malene Storm-Johansen Kær 24 11 Carola Nissen Avnbøl 22 12 Michael Nissen Broager 17 13 Kim Jochimsen Aabenraa 9 14 Karina Skydt Rinkenæs 4 15 Henriette Christensen Tandslet 3 16   
   Aldersgruppe: 35-39 år Navn Bopæl Ringe Placering Torben Kaufmann Vollerup 48 Prins Vivi Christensen Øster Højst 48 1 Ole Olesen Rangstrup 48 2 Christian Andersen Bredebro 48 3 Tanja Olesen Søgaard 48 4 Mads Dau Sønderborg 47 5 Henning Andersen Hønkys 46 6 Ditte Jørgensen Dybbøl 44 7 Heidi Jessen Holm 43 8 Pernille Kolmos Nordborg 43 9 Anja L. Johannsen Gråsten 42 10 Lene Johansen Avnbøl 42 11 Thomas Olesen Søgaard 42 12 Pia Gubbertsen Broager 41 13 Gitte Petersen Stevning 40 14 Marie L. Hermansen Bovrup 35 15 Dorthe Pabst Iller 34 16 Anita Schmidt Hjordkær 34 17 Helle Lauritzen Bodum 33 18 Helene Lausten Gråsten 33 19 Marie Louise Støckel Gråsten 28 20 Hanne Pankoke Ulkebøl 28 21 Diana Teglborg Lambjerg 27 22 Marianne Schmuck Skodsbøl 27 23 Tina Jensen Gjerlev 25 24 Henrik Weber Kværs 24 25 Hanne V. Levisen Adsbøl 21 26 Henriette Weber Kværs 21 27 Marianne Petersen Rødekro 20 28 Tina Frank Billund 18 29 Kirsten Kastrup Sønderborg 15 30 Helle Fjølner-Larsen Ringe 11 31   
   Aldersgruppe: 40-44 år Navn Bopæl Ringe Placering Lenette Olesen Rangstrup 47 1 Jes Kolmos Nordborg 45 2 Heidi Hansen Kær 45 3 Karen Clausen Tørsbøl 44 4 Kennet Petersen Rødekro 44 5 Anne Schulz Kværs 41 6 Kim Schmidt Skærbæk 37 7 Gitte Marcussen Blans 33 8 Mona Koch Nordborg 32 9 Gitte Breum Ustrup 31 10 Ulla Petersen Hjolderup 31 11 Morten Ibsen Løgumkloster 29 12 Michaela Andresen Skelde 27 13 Judith Jensen Broager 25 14 Stephan Kleinschmidt Sønderborg 12 15 Mona Bock Egernsund 11 16   
   Aldersgruppe: 45-49 år Navn Bopæl Ringe Placering Claus Hissel Tumbøl 48 1 Yvonne B. Appel Rangstrup 48 2 Torben G. Hansen Bov 47 3 Tina Nielsen Augustenborg 47 4 Lars Kjeldstrøm Toftlund 47 5 Lars Appel Rangstrup 47 6 Jesper Bragt-Hansen Holsted 47 7 Kim Lauritzen Bodum 47 8 Bjarne Petersen Gl.Skovbøl 47 9 Sten Thomsen Rødekro 45 10 Bende Schmidt Dybbøl 44 11 Bitten Broders Hoptrup 43 12 Kim Nielsen Hjolderup 42 13 Brian Jensen Dybbøl 42 14 Torben A. Beyer Kliplev 40 15 Bent Christensen Ulkebøl 39 16 Tina Rasmussen Broager 37 17 Kirsten Nicolaisen Dybbøl 37 18 Irene Wilkens Kassø 37 19 Anette Lock Aabenraa 36 20 Jan Lildholdt Løjt 36 21 Michael Richelsen Ustrup 36 22 Birgitte Struckmann Stenderup 35 23 Tina Callesen Hestehave 34 24 Tina Carlsen V. Sottrup 33 25 Helle Hissel Tumbøl 31 26 Harry Møller Kliplev 31 27 Jens Thomsen Tørsbøl 29 28 Anja Grau Lundsø 29 29 Jette Høj Nordborg 28 30   
   Aldersgruppe: 50-54 år Navn Bopæl Ringe Placering Helle Thomsen Ullerup 47 1 Johannes N.Brink Toftlund 47 2 Jens Meier V. Sottrup 47 3 Lars Møller Uge 47 4 Vivian Larsen Blans 45 5 Hans Nielsen Bredebro 44 6 Torben Høj Nordborg 44 7 Peter Greisen Tumbøl 44 8 Susanne Christensen Hjordkær 42 9 Finn Thomsen Lundsø 42 10 Jette Thomsen V. Sottrup 39 11 Lone Zachariassen Sønderborg 36 12 Anja Weide Dybbøl 35 13 Mogens Dall Bovrup 33 14 Lisa Nielsen Skodsbøl 31 15 Hans J.Haarnagel Ø.Sottrup 30 16 Karen M. Brink Toft 25 17 Susanne Juhl Bov 14 18 Jan Toft Tandslet 14 19 Bente Dall Bovrup 13 20 Nynne N. Andresen Dybbøl 11 21   
   Aldersgruppe: 55-64 år Navn Bopæl Ringe Placering Benny Kohls Nr. Hostrup 47 1 Mary Bonnichsen Skærbæk 46 2 Hans Nicolaisen Dybbøl 46 3 Finn Kristensen Sarup 45 4 Anton Bonnichsen Skærbæk 44 5 Anette Jessen Frørup 44 6 Lise Hansen Kliplev 43 7 Broder Petersen Bjerndrup 43 8 Preben Kristoffersen Hjordkær 43 9 Johannes Mathiesen Dybbøl 42 10 Olaf Petersen Tinglev 41 11 Løngstrup Christiansen Kidding 41 12 Bjarne Brodersen Skodsbøl 41 13 Flemming Jensen Skærbæk 40 14 Susanne Kock Dybbøl 40 15 Frede Matzen Fårhus 40 16 Leif Kristensen Kruså 38 17 Bent Petersen Vedsted 37 18 Jørgen Asmussen Guderup 35 19 Børge Jensen Rødekro 34 20 Jette Toft Steg Tråsbøl 33 21 Marie Lassen Kværs 30 22 Inge Toft Broager 27 23 Dorthe Sproegel Nordborg 25 24 Birgit Kristensen Sarup 25 25 Erik Andresen Holm 19 26 Flemming Kristiansen Bjerndrup 17 27 John H. Nielsen Agerbæk 15 28 Herlev Petersen Varnæs 15 29   
   Aldersgruppe: 65-74 år Navn Bopæl Ringe Placering Arne Schultz Gredstedbro 47 1 Gert Hansen Kliplev 45 2 Hans Kaufmann Tumbøl 41 3 Ole Rasmussen Busholm 41 4 Chresten Jørgensen Varnæs 38 5 Benny Petersen Sdr. Hostrup 33 6 Carl Jørgen Lassen Kværs 31 7 Poul Jørgensen Avnbøl 30 8 Ole Overgaard Smøl 30 9 Bent Beyer Skelde 29 10 Jørgen Nielsen Bov 27 11 Henning Wollsen Tumbøl 27 12 Frede Johannsen Aabenraa 26 13 Gunnar Christensen Broager 24 14 Ejnar Jørgensen Guderup 22 15 Irene Mamsen Nr. Hostrup 20 16 Thorkild Dau Ulkebøl 20 17 Børge Kristoffersen BylderupBov 12 18 Erik Moldt Skodsbøl 10 19   
   Aldersgruppe: 75 år og over Navn Bopæl Ringe Placering Jørgen Thomsen Tørsbøl 40 1 Peter Platz Rasmussen Købingsmark 36 2 Jørgen Petersen Bovrup 31 3 Frans Pind Nuuk 27 4 Jes Petersen Stubbæk 26 5 Jørgen Bladt Dyndved 26 6 Hans V. Christensen Stenderup 26 7 Helmuth Hansen Broager 25 8 Kurt Büchmann Tørsbøl 19 9 Herluf Clausen Kær 15 10 Svend Hansen V. Sottrup 10 11   
 
Tilbage til indhold | Retur til hoved menu